KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15153081
nr 1515 3081
Bror Forssell
(1883-1959), Sverige
Oljemålning, "Vägen till Uglefjäll". Signerad. Olja på pannå, 27x34 cm, yttermått inklusive ram: 44x52 cm
Bror Forssell, svensk målare född i Malmö 1883, död 1959.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 januari 2023
kl 19:36:24
16/1 13:51:42
Bror Forssell
Läs mer om Bror Forssell