KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15153081

nr 1515 3081

Bror Forssell

(1883-1959), Sverige

Oljemålning, "Vägen till Uglefjäll". Signerad. Olja på pannå, 27x34 cm, yttermått inklusive ram: 44x52 cm

Bror Forssell, svensk målare född i Malmö 1883, död 1959.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 16 januari 2023
kl 19:36:24

16/1 13:51:42 1      Vinnande bud

Bror Forssell

Läs mer om Bror Forssell